EN
Anasayfa / Üniversitemiz
Rektörden

Üniversiteler, değer üreten, ürettiği değeri evrenselleştiren, bilimi insanlığın sorunları için seferber eden kurumlardır.

Üniversite yeniliğin merkezidir. İnsanlığın çözülememiş sorunlarının çözüm yeridir. Üniversite; bilginin üretildiği, üretilen bilginin bilince dönüştüğü yerdir. Üniversite ülkesinin tüm değerlerini kıymetlendiren, toplumla bağını güçlü kılan, insanıyla, toprağıyla, kültürüyle hem hal olan değer merkezleridir.

Üniversite; genç neslin gelecek umududur, hayallerinin gerçekleşeceği, idealindeki mesleklerle buluşacağı, hayata en donanımlı biçimde hazırlanacağı yerdir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak biz bu bilincin merkeziyiz. İdeal üniversite kimliğinin tüm bileşenlerinin buluşma yeriyiz. Başta ülkemizi, milletimizi ve onun çok kıymetli fertleri olan siz gençlerimizi varlık nedenimiz görüyoruz. Sizlerin gelecek hedefleri, sizlerin hayalleri, özgüveniniz, ülkenize, milletinize bağlılığınız, tüm insanlık adına hakkın, hukukun ve adaletin takipçisi olmanız bizim önceliğimiz.

2009 yılından bugüne dinamik yapımızı hiç yitirmeden, bizim medeniyetimizin icadı olan vakıf kültürüne ve anlayışına sımsıkı bağlı kalarak, kalibreyi ve kaliteyi esas alan bir üniversite olmanın sorumluluğunu her daim taşıyarak, güçlü, donanımlı, özgüvenli bir neslin yetişmesi için varız ve bu ideal için her türlü fedakarlığa hazırız.

Sizlerin de hazır olmanızı istiyoruz ve gelin bizimle hedefinize emin adımlarla yürüyün diyoruz...

Bahtınız ve yolunuz açık olsun...Tüm güzellikler hep sizinle olsun..

 

Prof. Dr. İ. Yaşar HACISALİHOĞLU

Rektör