EN
Anasayfa / Üniversitemiz
Mütevelli Heyet Başkanından

Yıllar önce yazar Z. N. Hurston’un anlamlı bir özdeyişinden çok etkilenmiştim; "İlerde kucaklamaya kollarımın yetmeyeceği ağaç için bir tohum ekmeyi, uzun bir yolculuk için bir adım atmayı, tebessümle sevgiyi başlatmayı’’, en önemlisi siz değerli öğrencilerle birlikte ‘’güneşe doğru zıplamayı denemeyi” hedefledim. Bu duygularım gerçekleştiğinde biliyordum ki tüm toplumun arayacağı, özenerek izleyip, övünerek gözleyeceği bir markayı gerçekleştirecek ve düşleri süsleyecektim.

Bu duygu ve düşüncelerle önce sağlıkta bir ulaşılmazı gerçekleştirdik, şimdi de eğitimde bir vazgeçilemezi sizlere sunmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

"Sağlıktan kazandığımı, sağlığa harcamalıyım" ilkesiyle yola çıktım, şimdi “varlığımı eğitim ve öğretime harcamalıyım” düşünce ve çabasının huzuru ile doluyum.

Bu duygularla ‘’Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı’’ (VASEV) kurduk ve 2009 yılında 10 fakülte, 3 enstitü ve 2 meslek yüksekokulundan oluşan Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin kuruluşunu gerçekleştirdik.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde sizler için; üst düzey bilgi ve deneyime sahip öğretim kadrosu oluşturulmuş, çağdaş, bilimsel ve en ileri teknolojiler kullanılarak kaliteli ve nitelikli eğitimin şartları gerçekleştirilmiştir. Bu nitelikleri ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi, ‘Yüzyılın Üniversitesi’ olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi sizleri, iletişim becerilerinde başarılı, ilgili, bilgili, sorgulayan, kurgulayan, uygulayan, araştırmacı, etik değerlere saygılı, lider niteliklere sahip, ülke sorunlarını ve toplumun gereksinimlerini görüp, çözebilen yetenekli meslek sahibi üretken kişiler olarak yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Sizlerden beklediğimiz, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası platformda hak ettiği, sizlere yaraşır, nitelikli düzeye ulaştırıp, referans olmasını sağlamanızdır.

En içten sevgilerim ve başarı dileklerimle.

 

Dr. Azmi OFLUOĞLU

Mütevelli Heyeti Başkanı