Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sosyal Bilimler Enstitüsü
Program Hakkında

Medya ve İletişim Yönetimi Yüksek Lisans Programı İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesinin uzantısı olarak Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılmış olup, medya, halkla ilişkiler, iletişim ve yeni medya alanlarında akademik ve bilimsel nitelikte çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Günümüzde görsel ve işitsel medyanın önemi gittikçe artmakta ve toplumsal iletişimin boyutları değer kazanmaktadır. Bu bağlamda İletişim Yönetimi Yüksek Lisans Programı hem alandaki kuramsal boyutu hem de lisans derslerinden bağımsız olarak zihinsel ve uygulamalı yaklaşımları geliştirmek adına önemli bir adım olacaktır.

İletişim Yönetimi Yüksek Lisans Programını tezsiz olarak tamamlayanlar medyada iletişim profesyoneli olarak çalışabilir, özel veya kamu kuruluşlarında iletişim uzman ve danışmanlığı görevlerinde bulunabilirler. Programı tezli olarak tamamlayanlar ise bunların yanısıra iletişimin veya sosyal bilimlerin herhangi bir bölümünde doktora programına da devam ederek akademik alanda ilerleme imkânı bulabilirler.

Medya ve İletişim Yönetimi tezli yüksek lisans kontenjanı 15 ve tezsiz yüksek lisansın kontenjanı ise 30'dur.