EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Eczacılık Fakültesi
Fakülte Hakkında
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitenin açılışı ile birlikte hizmete girmiştir. Eğitimin kuramsal ve uygulamalı olarak sürdürülmesi yanı sıra, Lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetlerini de üstlenmektedir. Fakülte bu işlevini temel anabilim dallarına bağlı uluslararası deneyime sahip, yenilikçi, yapıcı ve dinamik öğretim üyesi kadrosu ile yerine getirmektedir.

Eczacılık Fakültesinde eğitim yapabilmek ve başarılı olabilmek için üstün bir bilimsel meraka sahip olmak; fen bilimlerine ve özellikle de kimyaya ilgi duymak gerekir çünkü Fakültede ilk yıllarda kimya dersleri ağırlıkta olmak üzere fizik, matematik ve temel anatomi, fizyoloji dersleri verilmektedir. İlaç hammaddeleri öğretilir. İlaçların üretim teknikleri ve kullanım şekillerine son iki yılda ağırlık verilir. Meslekte bilgi ve beceri donanımının tam olması için tüm alt yapı desteklenmektedir.

Eczacılık fakültesinde teorik ve pratik dersler fakülte mekânlarında yürütülür. Staj uygulamaları ise eğitim süresi boyunca değişik dönemlerde uygulama eczanesi, endüstri ve hastanelerde yapılmaktadır. Klinik eczacı olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden öğrenim görmenin en önemli ayrıcalığı, hasta-hekim-eczacı işbirliği gerektiren bir alan olarak öğrencilerimiz, gerekli teorik ve pratik bilgilerle donatıldığından klinik eczacı olarak hastanelerde çalışabilme şansına sahiptirler.