EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Eczacılık Fakültesi
Dekanın Mesajı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2010 yılında kurulmuş ve o tarihten bu yana çok sayıda araştırmacı, öğretim üyesi ve çeşitli alanlarda lider birçok yetenekli eczacı yetiştirmiştir.

Fakültemizde, bilimsel araştırmaları lisans müfredatımıza dahil etmeye büyük önem veriyoruz. Lisans öğrencilerimiz için tasarlanan “pratik çalışmalar”, genellikle zaten iyi bilinen bir fenomeni öğrenmek için deneysel bir senaryoyu takip etmeyi içerir. Ancak önceden cevaplanmamış soruların sorulduğu, araştırmacıların “araştırmaya değer” problemleri çözmek için uzun zaman harcadıkları gerçek bilimsel araştırmalara da yer vermek için, 4. Yılda yürütülen “ürün tasarım projesi” ve son yılda gerçekleştirilen bitirme projesini de müfredatımıza dahil ettik. Bu projelere öncülük eden teorik dersler ve laboratuvar çalışmaları, öğrencilerimizi bağımsız araştırma yapmak için gerekli olan temel bilgi ve deneysel beceriler konusunda eğitmek için tasarlanmıştır. Ayrıca, öğrencilerimiz meslekte deneyim kazanmak için eczane, hastane veya endüstride staj yaparlar veya anabilim dallarında stajyer olarak çalışabilirler. Bu faaliyetler aracılığıyla, ilaç keşfi ve tasarımını kapsayan tüm alanlarda bilimsel araştırmalar yapabilen eczacıları teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Hocanın bir öğrencinin hayatına sonsuza kadar dokunduğuna, öğrenciyi “yaratıp“ şekillendirdiğine inanıyoruz. Akademi ve endüstri dünyasından zengin bir deneyim ve bilgi çeşitliliği getiren, tüm alanlardan çeşitli geçmişlere ve deneyimlere sahip, son derece deneyimli, nitelikli, motive ve kararlı bir eğitim kadrosuna sahibiz. Öğrencilerimizi kendi yaratıcılıklarını bulmaya teşvik ediyoruz. Dürüstlük, nezaket ve saygı atmosferini korurken geniş bir fikir yelpazesinin ve farklı görüşlerin serbestçe ifadesine olanak tanıyoruz.

Öğretme ve öğrenme, akademik programın önemli bir parçasıdır. Sürekli değerlendirme ve izleme, müfredatın ayrılmaz bir parçasıdır. Akademik kadromuz, izleme, danışmanlık ve kariyer şekillendirmede önemli bir rol oynar.

İlaç geliştirme ve tedavi yoluyla insanlığın sağlığı ve mutluluğu için bir fark yaratma dürtüsüne ve tutkusuna sahip misiniz ? Öyleyse, heyecan verici bir öğrenme ve çığır açan araştırma yolculuğu için sizi Eczacılık Fakültesi' nde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

 

Prof. Dr. Gül BAKTIR

Dekan