EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Eczacılık Fakültesi
Dekanın Mesajı

Eczacılık programında eğitim süresi 5 yıldır. Eğitim standartlarının AB tarafından kabul edilen yakın değerler ile kurulmasına özen gösterilmiştir. Eğitim akreditasyonu sağlanabilmesi için gerek kadro gerek donanım açısından hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. En son teknoloji ile donatılmış çağdaş laboratuarlarda eğitim alacak öğrenciler hem yurt içinde hem de yurt dışında sağlık sorunlarına çözüm üretmek için çalışabileceklerdir.

Eczacılık Fakültesinde eğitim yapabilmek ve başarılı olabilmek için üstün bir bilimsel meraka sahip olmak; fen bilimlerine ve özellikle de kimyaya ilgi duymak gerekir çünkü Fakültede ilk yıllarda kimya dersleri ağırlıkta olmak üzere fizik, matematik ve temel anatomi, fizyoloji dersleri verilmektedir. İlaç hammaddeleri öğretilir. İlaçların üretim teknikleri ve kullanım şekillerine son iki yılda ağırlık verilir. Meslekte bilgi ve beceri donanımının tam olması için tüm alt yapı desteklenmektedir.

Eczacılık fakültesinde teorik ve pratik dersler fakülte mekânlarında yürütülür. Staj uygulamaları ise eğitim süresi boyunca değişik dönemlerde uygulama eczanesi, endüstri ve hastanelerde yapılmaktadır. Klinik eczacı olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden öğrenim görmenin en önemli ayrıcalığı, hasta-hekim-eczacı işbirliği gerektiren bir alan olarak öğrencilerimiz, gerekli teorik ve pratik bilgilerle donatıldığından klinik eczacı olarak hastanelerde çalışabilme şansına sahiptirler.

Eczacılık Fakültesi Burslu ve Ücretli Kontenjanı

* % 100 burslu kontenjanı 9 kişidir.

* Ücretli kontenjanı 51 kişidir.

Mezunlarımız;

• Eczacı olarak devlet ve özel hastanelerde

• Eczacı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında

• Serbest eczacı olarak kendi özel eczanelerinde

• Klinik eczacı olarak hastanelerde

• İlaç endüstrisine yönelik araştırmacı veya teknik eleman olarak çalışabilirler.
 

Prof. Dr. İmer OKAR

Eczacılık Fakültesi Dekanı