EN
Anasayfa / Haberler
Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden Yunanistan’a Akademik Çıkarma...

Uluslararası Balkan Adli Bilimler Akademisi’nin her yıl farklı ülke ve farklı şehirlerde düzenlediği Adli Bilimler Kongresi bu yıl Yeni Yüzyıl Üniversitesi tarafından Yunanistan’ın Dedeağaç kentinde düzenlendi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersi Abacı Kalfoğlu’nun önderliğinde yapılan kongreye üniversitemizden 8 yayınla 18 araştırmacı katıldı.

Balkan Adli Bilimler Akademisi’nin hedefinin suçla mücadelede bir işbirliği platformu oluşturmak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ersi Abacı Kalfoğlu, “Bu anlamda Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak Balkan Adli Bilimler Akademisi’ne yapacağımız katkının en ileri düzeyde olmasını hedefledik ve kongreye geniş bir akademik kadro ile katıldık.” dedi.

Kongreye komşu ülke Yunanistan’daki Adli Bilimler uzmanlarının yanı sıra diğer Balkan Ülkeleri’nden de çok sayıda akademisyen katıldı. Üç gün süren Adli Bilimler Kongresi’nde bilimadamları çeşitli konularda tebliğler sundu. Tebliğler arasında insan DNA’sından saç, göz ve görünüş tespiti, dedektif hemşirelerden adli bilimlerde çevre gibi yeni konular ele alındı.

Kongreye Dedeağaç Belediyesi, Bölge Valiliği, ülkemizden ise Gökyol İnşaat firması katkı sundu.