EN
Anasayfa / Haberler
YENİSEM Akademi İlk Mezunlarını Verdi...
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi YENİSEM AKADEMİ, “1. Seviye Temel Yangın Eğitici Eğitimi” sertifika programında ilk mezunlarını verdi.

2 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayan programın 4 günlük teorik eğitim bölümü Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Topkapı’daki Dr. Azmi Ofluoğlu Kampüsü’nde, 1 günlük uygulama eğitimi ise Tekirdağ’da Çorlu İtfaiyesi tesislerinde gerçekleştirildi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yalçın Karagözler nezaretinde yapılan uygulama eğitiminde, kursiyerler dört gün boyunca aldıkları teorik eğitimi arazide bizzat uygulama imkanı buldular.

LPG yangınlarına, sıvı ve katı yangınlarına su ile müdahale, kuru kimyevi toz ile müdahale, CO2 ile müdahale, gaz kesme, sızıntıyı geçici olarak durdurma, bez ile söndürme yöntemlerini birebir uygulamalı olarak gerçekleştirdiler.

Yenisem Akademi “1. Seviye Temel Yangın Eğitici Eğitimi” programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu tarafından verildi.