EN
Anasayfa / Haberler
Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi...

14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinin öğlenden sonraki bölümünde Öğretim Görevlisi Kutup Ata Tuncer ve öğrencilerimizden Cansu Koşucuoğlu’nun piyano ve flüt dinletisinin ardından Ecem Ünal Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencileri adına konuşmasını yaptı. Öğrencimiz Ülkü Tuğcu, Nazım Hikmet’in “Yaşamaya Dair” şiirini okudu. Daha sonra da Türk Halk Müziği Sanatçısı Kenan Keskelen’in bağlaması eşliğinde; Mert Munis, Zeynep İpekli, Murat Demir, Ayda Güler, Mert Boylu, Burak Boğazhan ve Dilek Melik’ten oluşan öğrenci koromuz sevilen türküler ile küçük bir konser verdi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak Beyaz Önlük Töreni öncesinde doktor adaylarına hitaben bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Demir Budak konuşmasında;

“Zorlu bir sınavı başarı ile geride bırakarak gücünün ve yüceliğinin kaynağı insan sevgisi olan bir mesleğe ilk adımı atmış bulunuyorsunuz. Hekimlik bir adanmışlıktır. Hekimlik bir gönül işidir. Hekimlikten para kazanmayı düşünen varsa şimdiden bu meslekten vazgeçsin. Zira temeli insan sevgisi olan mesleğinizin maddi bir karşılığı yoktur ve bu pencereden bakan insanlara yer olmaz. Bugün ilk kez giyeceğiniz beyaz önlükleriniz saflığın, duruluğun temizliğin olduğu kadar adanmışlığın da simgesidir. Onu kirletmeden, lekelemeden taşıyacağınıza inancım sonsuzdur. Hepinizi bu duygu ve düşüncelerle kucaklıyorum“ dedi.

1. sınıf öğrencisi 46 tıbbiyelinin beyaz önlüklerini sırasıyla Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Umut Tahir Güneş, Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak ile diğer akademisyenler giydirdi.

Tören, öğrenci ve ailelerin katılımıyla hazırlanmış olan ikram salonunda son buldu.