EN
Anasayfa / Haberler
TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, akademisyenleri, öğrencileri ve idari personelinden oluşan "Türk Halk Müziği Korosu", Türk Halk Müziği Sanatçısı Kenan Keskelen yönetiminde ilk konserini 22 Mayıs 2015 tarihinde Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Başarılı konserin dinleyicileri arasında Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Umut Tahir Güneş, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Tuna ile akademisyen ve öğrenciler yer aldı.

Konserin arasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak kürsüye çıkarak şunları söyledi: Yaşım itibariyle hep bana konuşma görevi verirler ve ben de bu görevi keyifle yaparım. Şimdiye kadar bu salonu bu kadar coşkulu görmedim. Bakın, çok kısa bir sürede değerli hocamız Kenan Keskelen bir koro oluşturdu. Bu koroda öğretim üyeleri, öğrenciler ve çalışanlar var. Yani ailemiz bir arada. Şu üç telli sazın, şu darbukanın, şu klarnetin ifade ettiği melodileri, onun verdiği keyfi hiçbir müzik türü sağlayamaz. Çünkü türküler bizi söyler…

Prof. Budak’ın konuşmasından sonra konser tüm coşkusu ile sürdü.