Anasayfa / Akademik / Fakülteler / İletişim Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Megatrends and Media Konferansı’na Katıldık

Prof. Dr. Sacide Vural Slovakya –Trnava University of SS Cyril and Methodius, Faculty of mass Media Communication tarafından organize edilen Uluslararası Megatrends and Media Konferansı’na “Educating of Academics in Turkey: Higher Education System and Accredition” başlıklı tebliğ ile katılmıştır.

Gazeteci Nihan Bora, İletişim fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi...

Çeşitli dijital medya yayınlarında editör olarak görev yapan Nihan Bora, İletişim Fakültesi Seminerleri kapsamında,İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile gazetecilik konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Kişisel haber ağırlıklı blog sayfasının yanı sıra, Bianet.org, Time Out İstanbul, İstanbul Art News, Art Unlimited gibi yayınlar için haber ve röportajlar yapan Nihan Bora, günümüzde yeni medyanın bilgiye ulaşmakta, haberleri takip etme, yayma ve kısaca iletişim konusunda sağladığı olanaklara değinerek, öğrencilerinbu yeni teknolojinin sağladığı yararlar bakımından çok şanslı bir dönemde bulunduklarını vurguladı ve kendilerini bu alanda yetiştirmelerine yönelik tavsiyelerde bulundu.

Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen seminerin sonunda Nihan Bora’ya, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından teşekkür belgesi sunuldu.Yerinde Uygulamalı Ders...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri, Yeni Çağ Yayın Grubu’nu ziyaret etti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri, öğretim üyeleri ile birlikte Yeni Çağ Yayın Grubu’nu ziyaret etti. Öğrenciler gelecekte adım atacakları gazetecilik mesleğini sahada izleme imkânı elde etti ve yapacakları işle ilgili gazete yönetiminden de bilgi aldı. Öğrenciler, Dr. Öğr. Üyesi Kemal Aslan, Dr. Öğr. Üyesi Yücel Sarı ve Araş. Gör. Sevil Bektaş Durmuş nezaretinde Yeniçağ, Günboyu ve Dokuzsütun gazetelerinin yazı işleri birimlerini ziyaret etti. Yeni Çağ Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, Yeniçağ Gazetesi Genel Müdürü Hasan Balaban, Genel Yayın Yönetmeni Hayri Köklü ve Yazı İşleri Müdürü Zeki Efe, gençlere sayfa tasarımından haber hazırlanması ve gazetenin basımı dâhil bütün aşamaları ayrıntılı bir şekilde anlattı.