Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Fen Edebiyat Fakültesi
Erasmus
İşbirliklerimiz
Memsource Academic License
Memsource yazılımını öğrencilerimizin kullanımına sunan Memsource'a teşekkür ederiz.

We would like to thank Memsource for the academic partnership. 
https://www.memsource.com/academic/


Coursera
Dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitim kuruluşları ile ortaklığı olan online eğitim platformu Coursera ile yaptığımız işbirliği neticesinde öğrencilerimiz farklı branşlardan 1000'den fazla kursa kayıt olabiliyor, kursu tamamlamaları sonucu ücretsiz sertifika sahibi oluyorlar.
MemoQ: Çeviri Yönetim Sistemi ve Bilgisayar Destekli Çeviri Aracı

Memoq yazılımını akademik lisansla öğrencilerimizin kullanımına sunan Memoq firmasına teşekkür ederiz.

XTRF proje yönetim sistemleri

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü, çeviri teknolojileri, teknik çeviri ve yerelleştirme gibi uygulama içeren derslerinde XTRF proje yönetim sistemleri ile işbirliği yapmaktadır. XTRF yönetim sitemleri çeviri piyasası, çeviri şirketleri ve çeviri projeleri için özelleşmiş çözümler sunmakta, etkinliğin geliştirilmesi ve arttırılmasında kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi için https://xtrf.eu/

"XTRF Management System is an online translation management platform for translation companies, corporate language departments and public organizations. Implemented in over 350 companies worldwide to improve performance and increase efficiency."

Üniversitemiz InterpretBank Lisansı Aldı

Günümüzde sayısı giderek artan bilgisayar destekli çeviri araçları tercümanlara otomatik terim ayıklama, terim ve terimce yönetimi, otomatik konuşma işleme konularında yardımcı oluyor ve bilişsel kapasitelerine destek sağlıyor. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda mümkün olan en güncel yöntem ve uygulamaları benimseyen bölümümüz, InterpretBank ile yaptığı akademik anlaşma sayesinde InterpretBank’ı geniş fonksiyon yelpazesi eşliğinde simültane çeviri derslerinde kullanmaya başladı.