Anasayfa / Öğrenci / Kütüphane
Veri Tabanları
Ovid
İnsan vücudunun temel işlemleri ve yaygın hastalıklara yönelik etkileşimli bir rehberdir.

Fizyolojik bozulmaları inceler, etkileşimli dersler ile adım adım açıklanan yaygın kardiyovasküler, renal, gastrointestinal, ve kas-iskelet sistemi işlevlerini ele almaktadır.

http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&CSC=Y&NEWS=n&PAGE=main&D=phpa20
Acland's Anatomy
Açıklaması; Vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar. Tıp, hemşirelik, doktor asistanı, fizik / mesleki terapi, konuşma / dil ve dişçilik programları dahilindeki herhangi bir kurumun çalışanları, fakülte ve öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası, sınıfta ve pratikte aldıkları eğitim ve öğretimi desteklemek için temel bilgiler sağlar.

https://aclandanatomy.com/
SciFinder
SciFinder veritabanı içerisinde 50,000’in üzerinde fen bilimleri ile ilgili akademik dergiyi bulunduran, 63 patent ofisinden gelen patentler taranabilen, 137 milyon üzeri organik ve anorganik madde, 67 milyon üzeri biyolojik dizi(sequences), 99 milyon üzeri reaksiyon, milyonlarca ticari ürün kaydı, 50 milyondan fazla H- ve C- NMR spectra arşivi bünyesinde bulundurup bunları tarama olanağı sağlamaktadır. Ayrıca SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır.

Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

Not: Erişim için ilk olarak kayıt yapmanız gerekmektedir.

Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler

Giriş yapmak için tıklayınız.

Kayıt olmak için tıklayınız.
Wiley Ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji alanlarında Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1.367 tam metin dergiye genel olarak 1996dan günümüze erişim sağlar. Görüntülemek için tıklayınız.
JSTOR 75 disiplinde 12 milyondan fazla akademik dergi makalesine, kitabına ve birincil kaynağa erişim sağlamaktadır. Dünya çapında önde gelen uluslararası yayınevleri ve alanında uzman dernek yayınevlerinin yüksek kaliteli içeriklerini sunmaktadır. Görüntülemek için tıklayınız.
ProQuest Yüksek lisans tezleri ve doktora tezleri olmak üzere yaklaşık 1,5 milyon tam metin araştırma tezine PDF formatında erişim sağlar. Abstract (Özet) tezlerle birlikte PQDT deki tez sayısı 3 milyonu bulunmaktadır. Önde gelen uluslararası 700 den fazla üniversite ve araştırma kuruluşu tezlerini PQDT ile yayınlamaktadır. Tam metin tezlerin geneli 1997 yılından günümüze kadar yayınlanmış tezlerdir. Dünyanın her tarafından 1743 ten günümüze milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi bulunmaktadır. Eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsam sunmaktadır. Doktora ve master tezlerinin özet bilgilerini ve ilk 24 sayfasını görebilme imkânı sağlayan ProQuest Dissertations and Theses Global dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme ödevi koleksiyonudur. Temmuz 1980’ den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350 kelimelik bir özet içermektedir. 1988 den beri yayınlanan master tezleri 150 kelimelik özet içermektedir. Görüntülemek için tıklayınız.
Springer Finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimi, matematik, iletişim, mühendislik, hukuk, tarih, politika, sosyoloji ve diğer bilimler ile ilgili konularda 2.770'den fazla tam metin dergiye erişim sağlar. Görüntülemek için tıklayınız.
Clinical KEy Tam metin kitap, konu sayfası, dergi, klinik Derleme, First Consult Monografi, Procedures Consult Videosu, Tıbbi ve Cerrahi Video, görsel İçerik, ilaç Monografi, Medline Özetleri, uygulama rehberi, klinik deneme bilgileri, hasta eğitim materyali konularına erişim sağlar. Görüntülemek için tıklayınız.
EBSCOHOST İşletme, iktisat, uluslar arası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi gibi konularda tam kapsamlı veri tabanıdır. Görüntülemek için tıklayınız.
IEEE Elektrik-elektronik mühendisliği, bilgi teknolojisi, bilgisayar, biyomedikal mühendisliği, fizik vb. konularda tam metin erişim vermektedir. Görüntülemek için tıklayınız.
ScienceDirect Fen, mühendislik, tıp, beşeri bilimler vb. alanlarda 1995`ten günümüze 2.261 dergiye tam metin erişim imkânı sağlamaktadır. Görüntülemek için tıklayınız.
Scopus Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale özü ve atıf veri tabanıdır. Görüntülemek için tıklayınız.
Taylor & Francis Doğa ve yaşam bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, davranış bilimleri, eğitim, sanat ve beşeri bilimler konularını kapsayan 1626 dergiye tam metin erişim sağlar. Görüntülemek için tıklayınız.
Web of Science Konu ve atıf taraması yapabileceğiniz platformda Science Citation Index Expanded (1945 yılından günümüze),Social Sciences Citation Index (1956 yılından günümüze), Arts & Humanities Citation Index (1980 yılından günümüze), Conference Proceedings Citation Index - Science (1990 yılından günümüze), Conference Proceedings Citation Index- Social Science & Humanities (1990 yılından günümüze) veritabanlarında tarama yapmaktadır. Görüntülemek için tıklayınız.
OVID-LWW Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır.
Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait 280 Tıp dergisi, Tamamı tam metin. Anahtar kelime ile arama yapıldığında, makalelerdeki tüm kelime, grafik, resimler taranır. Görüntülemek için tıklayınız
EKUAL Bütünleşik tarama yapmak için tıklayınız