Anasayfa / Öğrenci / Kütüphane
Hakkımızda

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kütüphanesi “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” (VASEV) tarafından 19 Şubat 2009 ‘da üniversitenin kurulmasıyla; üniversitenin araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, gerekli olan araştırma materyallerini temin ederek, kullanıcıların hizmetine sunulması amacıyla kurulmuştur. Koleksiyonumuz Kongre Kütüphanesi Sınıflama Sistemi’ne göre sınıflandırılmaktadır. Kaynaklarımızı taramak için YORDAM (Kütüphane Bilgi Belge Otomasyon Programı) kullanılmakta olup açık raf sistemi ile kullanıcıların kullanımına sunulmaktadır.


Misyonumuz

Modern kütüphaneciliğin getirdiği ilkeler doğrultusunda üniversitenin eğitim- öğretim faaliyetlerini teknolojinin getirdiği son imkânlarla destekleyerek, kullanıcıların öğrenen, araştıran bireyler olma yolunda kütüphaneden en hızlı ve elverişli yoldan yararlanmalarını sağlamak, ülkemizde ve dünyada saygınlığı kanıtlanmış kütüphanelerden olmaktır.


Vizyonumuz

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitenin müfredatını destekleyici bilgi kaynaklarını sağlamak, akademisyenler ile iş birliği yaparak öğrencilerin bilgi birikim ve analiz becerilerinin gelişimini sağlayarak bilgi okuryazarlığı perspektifi ile sürekli olarak gelişen bir bilgi merkezi olmaktır.