EN
Anasayfa / Haberler
Galeri Yeni Yüzyıl’da “Yansıma” İsimli Serginin Açılışı Yapıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 2. ve 4. sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu, Dr. Öğr. Üyesi Tetiana Müsevitoğlu tarafından düzenlenen ''YANSIMA'' adlı karma sergi, 29 Mayıs 2024 Çarşamba Günü Galeri Yeni Yüzyıl'da açıldı.

Açılışa Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Tetiana Müsevitoğlu sergiye ilişkin şunları söyledi: Tasarım Süreçlerinde Çizim, Deneysel Sanat Atölyesi, Sanat Tasarım ve Görsel Kültür dersleri kapsamında öğrencilerimiz bu projeleri hazırladı. Yağlı boya, akrilik rölyef, enstalasyon ve kil teknikleriyle hazırlanan bu eserler deformasyon, kırılganlık ve metamorfoz gibi kavramları kapsıyor.

Filistin’li öğrenci Mohammedsaid Alaa Alastalın ülkesindeki savaşı anlattığı tablosunu Rektör Prof. Dr. Hacısalihoğlu yakından inceledi ve Alaa Alastal’ı eserindeki derin anlamdan ötürü tebrik etti. Ardından Prof. Dr. Hacısalihoğlu tüm öğrencilerin projelerini tek tek inceledi ve verilen emekten ötürü her bir öğrenciye ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.Yayınlanma Tarihi : 29.5.2024