EN
Anasayfa / Haberler
Hemşirelik Bölümü Öğrencileri Darülaceze Kurumunu Ziyaret Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencileri 16 Mayıs 2024 tarihinde Okmeydanı Darülaceze Kurumunu ziyaret etti. 30 kişilik öğrenci grubuna Sosyal Hizmet Uzmanı Soner Çınar eşlik etti.

Ziyaret, özellikle çekirdek aile yapılanması nedeniyle yaşlı sağlığı ile ilgili önemli sorunların yaşandığı günümüzde, bu tür kurumların işleyişi hakkında öğrencilerde farkındalık oluşturmayı ve Halk Sağlığı Hemşireliği Dersi kapsamında yaşlı sağlığı ve bakım hizmetleri ile ilgili kurumsal uygulamaların yerinde görülmesini amaçladı.

Etkinlikte, kurumun işleyişi hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla 20-30 dakikalık bir tanıtım filmi izlendi. Öğrenciler, kuruma kabul edilme süreci, sosyal rehabilitasyon çalışmaları ve gönüllü hizmet kriterleri hakkında bilgilendirildiler. Tanıtım filminin ardından sosyal rehabilitasyon alanları ziyaret edilerek, burada yaşayan sakinlerin usta öğreticiler rehberliğinde gerçekleştirdiği çalışmalar yakından gözlemlendi. Öğrenciler, kurumda verilen sağlık ve sosyal destek hizmetlerinin işleyişi hakkında yerinde bilgi edindiler.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, öğrenciler memnuniyetle kurumdan ayrıldılar.Yayınlanma Tarihi : 29.5.2024