EN
Anasayfa / Haberler
5. Otoloji ve Odyoloji Kongresi Gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde düzenlenen 5. Otoloji ve Odyoloji (hibrit) Kongresi, iki gün süren yoğun ve verimli etkinliklerle tamamlandı. Kongre, Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ve Doç. Dr. Mümtaz Taner Torun'un başkanlığında gerçekleşti.

Açılış konuşmaları Prof. Dr. Bülent Topuz, Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ve Doç. Dr. Mümtaz Taner Torun tarafından yapıldı. 09:30'da başlayan ve 8 saat süren ilk gün etkinlikleri, yüz yüze katılımcılar dışında YouTube üzerinden canlı olarak 945 kişi tarafından izlendi. Kongre, sözlü sunumlarla devam etti ve katılımcıların büyük ilgisini çekti. Ayrıca kongre katılımcıları, TEMA Vakfı'na 1.485 ağaç fidanı bağışlayarak çevreye olan duyarlılıklarını da gösterdiler.

İlk gün etkinlikleri,  https://www.youtube.com/live/DRuzF1-ACY4?si=eFKj83OirXWqxosX linkinden izlenebilir.

Kongrenin ikinci günü, 19 Mayıs sabahı 09:00'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na özel etkinliklerle başladı. Açılış sunumunu, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hayrunnisa Alp "19 Mayıs Milli Mücadelenin Başlangıcı ve Atatürk" konulu konuşmasıyla yaptı. Ardından, otoloji ve odyoloji alanlarındaki güncel gelişmeler ve mesleki tecrübelerin paylaşıldığı paneller gerçekleştirildi.

İkinci gün, otoloji sahasında otorite olan akademisyenlerin sunumlarıyla dikkat çekti. Kongre sıcak ve samimi bir akademik ortamda geçti. Günün sonunda gerçekleştirilen plaket töreni, etkinliklerin en dikkat çeken anlarından biri oldu. Bugün de yüz yüze katılımcıların yanında, bini aşkın kişi tarafından YouTube üzerinden izlenen kongre 8 saatten fazla sürdü ve sözlü sunumlarla sona erdi.

Kongrenin ikinci gün etkinlikleri, https://youtube.com/live/IF2Nooor8TQ linkinden izlenebilir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği 5. Otoloji ve Odyoloji Kongresi, akademik dünyada önemli bir yere sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı.Yayınlanma Tarihi : 24.5.2024