EN
Anasayfa / Haberler
Çocuk Gelişimi Programı Bahçelievler Şirin Anaokulunda Eğitici Oyun Şenliği Düzenledi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından düzenlenen Yeni Yüzyıl Eğitici Oyun Şenliği, Bahçelievler Şirin Anaokulunda gerçekleştirildi.

22-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında Bahçelievler Şirin Anaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcıları Göksel Erdem ve Ayhan Kalkan ile Genel Sekreter Yakup Hayırlıoğlu katıldı.

Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Zehra Salıkutluk Yıldız'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen bu etkinlikte, öğrencilerin hazırladıkları çeşitli eğitici oyunlar ve yaratıcı projeler sergilendi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hacısalihoğlu "Üniversitemiz, akademik çalışmaların toplumla buluştuğu etkinliklere büyük önem vermektedir. 'Yeni Yüzyıl Eğitici Oyun Şenliği', öğrencilerimizin yaratıcılıklarını sergileyebildikleri ve çocukların eğitimine katkıda bulundukları kıymetli bir platform oldu." şeklinde konuştu.

Katılımcılar, öğrencilerin projelerini büyük bir ilgi ve takdirle dinledi, etkinliğin üniversite ve toplum arasındaki bağları güçlendiren önemli bir platform olduğu belirtildi.

Eğitim ve yaratıcılığı bir araya getiren bu şenlik, öğrencilerin ders kapsamında geliştirdikleri projeleri pratiğe dökme ve topluma sunma fırsatı sağladı. Etkinlik, çocukların erken yaşta bilimsel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine katkı sağladı.

Şenlik sırasında, Çocuk Gelişimi programının ikinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan interaktif oyunlar ve etkinlikler, Şirin Anaokulundaki farklı yaş gruplarındaki çocuklar ile buluştu. Büyük ilgi gören etkinlikler, çocukların sosyal ve bilişsel becerilerini geliştirmeyi hedeflerken ve aynı zamanda eğlenmelerini sağladı.Yayınlanma Tarihi : 24.5.2024