EN
Anasayfa / Haberler
Arş. Gör. Ülkü Şahin, Kocaeli Üniversitesi 2. İletişim Festivalinde “Oyunculuk Temelli Bedensel Farkındalık ve Oyunculuk Sanatı” Başlıklı Bir Atölye Düzenledi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İletişim Festivali’ne davetli akademisyen olarak katılan Araştırma Görevlisi Ülkü Şahin, İletişim Fakültesi bünyesinde öğrenimine devam eden öğrenciler ile bir araya geldi.

“Oyunculuk Temelli Bedensel Farkındalık ve Oyunculuk Sanatı” adlı atölye kapsamında katılımcılar Oyunculuk mesleğinin temel kavramları ile giriş düzeyinde tanışarak kendi beden farkındalıklarını geliştirmeye yönelik yapılan çeşitli egzersizlere katıldı.

Oyunculuk mesleğinin gramerini kuran Konstantin Stanislavski ve kendisinden daha sonra gelen fiziksel tiyatro alanında çalışmalar yapan Jacques Lecoq pedagojisinin Stanislavski’yi tamamlayıcı çalışmaları yoluyla beden ile ilişki araştırıldı. Atölyede konuya ilişkin kuramsal içerik ile de buluşan katılımcılar, kendi hayatları ve meslekleri üzerinden de alana yaklaşarak konuya ilişkin hem düşünsel hem de uygulamalı bir saha ile buluştu.

Etkinlik bitiminde Doç. Dr. Özgür Velioğlu Metin tarafından kendisine sunulan plaketi kabul eden Şahin, son olarak RATAM TV (Radyo Televizyon Araştırma ve Uygulama Merkezi) ile bir röportaj gerçekleştirerek etkinliği değerlendirdi.Yayınlanma Tarihi : 17.5.2024