EN
Anasayfa / Haberler
Haber Global TV Muhabiri Mehmet Altunışık Konuğumuz Oldu

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezinin koordinesinde düzenlenen IV. Kariyer Fuarı etkinlikleri kapsamında Radyo Televizyon Programcılığı Programı, Haber Global TV muhabiri Mehmet Altunışık’ı ağırladı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi televizyon stüdyosunda 8 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen söyleşiye Radyo ve Televizyon Programcılığı Program Başkanı Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Zafer Halatçı, Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. Evrim Ceyda Melek ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı. Programın moderatörlüğünü ise Radyo ve Televizyon Programcılığı Programını 2. sınıf öğrencisi Azra Şahin yaptı.

20 yılı aşkın muhabirlik ve yayıncılık kariyeri boyunca sıcak savaş bölgelerinde yaşananları kamuoyuna aktaran Mehmet Altunışık, deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı. Suriye, Irak, İsrail, Tunus, Libya, Mısır ve Ukrayna’daki olağanüstü kriz durumlarında haber ve yayıncılık yaparken dikkat edilmesi gereken unsurları sıraladı.   Savaş bölgelerindeki olayları haberleştirirken şahit olduğu dramatik, kamuoyunu ve kendisini etkileyen insan hikâyelerini öğrencilerle paylaştı.  Muhabirliğin ve yayıncılığın geldiği noktayı yorumlayan Altunışık, ajans, gazete ve televizyon haberciliği arasındaki farkların da altını çizdi.

Öğrencilerin sorularını cevaplandıran Altunışık’a söyleşi sonunda Radyo ve Televizyon Programcılığı Program Başkanı Öğr. Gör. Semra Tüplek tarafından plaket takdim edildi. Öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 16.5.2024