EN
Anasayfa / Haberler
Dünya Tiyatro Günü Coşkuyla Kutlandı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 26-29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 'İyi Bir Yaşama Doğru' temalı etkinliklerle Dünya Tiyatro Günü'nü coşkuyla kutladı. Dr. Öğr. Üyesi Eylem Ejder'in program tasarımını ve yürütücülüğünü üstlendiği etkinliklerde, sanatın çeşitli dallarında atölyeler, oyunlar, sergiler ve dinletiler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında, 27 Mart Çarşamba günü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Sezgin'in küratörlüğünde düzenlenen 'Tipo Tiyatro' sergisi, sanatseverlerle buluştu. Sergide, Grafik Tasarımı Bölümü 2. Sınıf öğrencilerinin eserleri sergilendi ve büyük ilgi gördü.

Tiyatro sahnesinde ise 29 Mart Cuma günü Öğr. Gör. Yusuf Deniz Özmen yönetmenliğinde sahnelenen 'On İki' adlı oyun, izleyicilerden tam not aldı. Oyun, bir gencin suçsuzluğunu kanıtlama mücadelesini konu alıyor ve Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından canlandırıldı.

29 Mart Cuma günü gerçekleştirilen "Parla Marşı" dinletisi, Dr. Öğr. Üyesi Ardan Beyarslan'ın hazırlığı ile Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda sunuldu. Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin performansı, etkinlik katılımcıları tarafından büyük beğeni topladı.

Ayrıca, Aysel Yıldırım, Emre Koyuncuoğlu, Elif Ongan Tekçe ve İpek Taşdan tarafından verilen dört farklı atölye çalışması, katılımcılara oyunculuk ve sahne sanatları üzerine derinlemesine bilgiler sundu.

Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. İ. Yaşar Hacısalihoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya'nın da aralarında bulunduğu birçok değerli konuk, bu özel günlerde etkinliklere katıldı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, sanat dolu bu etkinliklerle öğrencilere ve sanatseverlere unutulmaz anlar yaşattı.Yayınlanma Tarihi : 16.5.2024