EN
Anasayfa / Haberler
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Öğrencilerinin Hazırladığı Maket Çalışmaları Sergisi Açıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen "Maket Çalışmaları" Sergisi, Öğr. Gör. İsmet Yalım Alatlı danışmanlığında 14 Mayıs 2024 Salı Günü Galeri Yeni Yüzyıl'da açıldı.

Açılışa İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Projelerle ilgili bir konuşma yapan Prof. Dr. Alptekin, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde yıl içerisinde yaklaşık 12 bin pafta, 2400 proje yapıyoruz. Bu öğrencilerimizin öğrenimi açısından çok kıymetli” dedi.  Prof. Dr. Alptekin “kalem tutmayan tasarımcı olmaz” sözleriyle Maket Çalışmaları Sergisinin ders kapsamında yapıldığını ve mini bir sergi olduğunu, midi ve maksi sergilerin de yakında yapılacağını ifade etti.

Projelerde öğrencilerin danışmanlığını yapan Öğr. Gör. İsmet Yalım Alatlı ise serginin tekniği ve kapsamı hakkında bilgiler verdikten sonra “Bu sergi 1. ve 3. Sınıf öğrencilerinin final ödevlerinden oluşan karma bir sergidir. Öğrencilerimiz 1/11 ölçeğinde ev köşesi yaptılar.  Bir sonraki projemiz 1/20 olacak. Öğrencilerimize verdikleri emekten dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Projeler17 Mayıs 2024 Tarihine kadar Galeri Yeni Yüzyıl’da sergilenecek.Yayınlanma Tarihi : 14.5.2024