EN
Anasayfa / Haberler
VI. Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi Gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından 8-9-10 Mayıs’ta gerçekleştirilen VI. Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi, bu yıl ‘Dijitalleşme’ konusunu temel aldı.

Kongreye Onursal Başkan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgi Kalkan, Kongre Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pelin Yantur, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu dijitalleşmenin eğitim ve araştırma alanlarındaki önemine dikkat çekerek bu konuda çalışma yapan öğrencileri tebrik etti.

Kongre İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgi Kalkan ve Kongre Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pelin Yantur’un konuşmalarının ardından öğrencilerin çalışmalarını sunmalarıyla devam etti.

Kongrede, hem İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileri hem de farklı üniversitelerden katılan öğrenciler Çalışma Hayatında Yabancılaşma, Stratejik İstihbarat ve Yapay Zekanın Dönüşümü, Sosyal Medya Analizi, Yerel Yönetimlerde Çalışanların Memnuniyeti, İstihdamda Güvencesizlik, Dijitalleşme Siyaset ve Toplum, Dijitalleşme, Küreselleşme, Uluslararası İlişkiler, Dijitalleşme ve Ekonomi, Dijitalleşme ve Kadın konularında yapmış oldukları yüksek lisans ve lisans çalışmalarını uzman akademisyenlerle bir araya gelerek sundular.

Kongrenin amacı, sosyal bilimler alanında öğrencilerin araştırma ve akademik çalışmalarını paylaşmalarını teşvik etmek ve dijitalleşme konusundaki yenilikleri tartışarak disiplinler arası bir bakış açısı geliştirmekti. Ayrıca, öğrencilerin akademik etkileşim içinde bulunmalarını ve araştırma becerilerini geliştirmelerini sağlamaktı.Yayınlanma Tarihi : 14.5.2024