EN
Anasayfa / Haberler
Radyo Televizyon Programı Öğrencileri Türk Medya’da

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı öğrencileri Türk Medya Grubunu ziyaret etti.

Radyo ve Televizyon Programcılığı Programında görevli öğretim görevlileri Semra Tüplek, Ergüç Kaya Ölmez, Zafer Halatçı ile birlikte 1. ve 2. Sınıf öğrencileri, 26 Nisan Cuma günü Türk Medya Grubuna ziyarette bulundu.

Türk Medya Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Mükerrem Altuntaş tarafından karşılanan öğrencilere, medya grubu hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından Alem FM Radyo Stüdyosuna geçildi. Burada radyo programcısı Fatih Yıldırım radyo stüdyolarının yapısı ve özellikleri, radyo programlarına ilişkin bilgiler ile Türkiye’de radyoculuğun geleceğine yönelik düşüncelerini öğrencilerle paylaştı.

Alem FM Radyo Stüdyosunun ardından 24 TV Haber Merkezini gezen öğrenciler, habercilik ve yayıncılık heyecanını merkezinde yaşadı.   Canlı yayın sırasında reji atmosferini deneyimleyen öğrenciler ardından yayının gerçekleştiği stüdyoya girerek 24 TV Haber Müdürü İbrahim Güneş ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dijital operasyon biriminde merak ettikleri sorulara cevap bulan öğrenciler, Platin Dergisini gezdi.  Yazı İşleri Müdürü Bahar Selin Akgül ile yapılan dergicilik üzerine söyleşinin ardından program sona erdi.  Yayınlanma Tarihi : 3.5.2024