EN
Anasayfa / Haberler
Beslenme ve Diyetetik Bölümü Kayalar Mutfak Fabrikasına Teknik Gezide Bulundu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. sınıf öğrencileri, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Kayalar Mutfak üretim fabrikasına teknik bir ziyaret gerçekleştirdi.

Teknik gezi kapsamında, öğrencilere firma sunumu, öğle yemeği, showroom ve üretim alanı gezisi gibi çeşitli etkinlikler sunuldu. Kayalar Mutfak firması, Türkiye ve dünya çapında gerçekleştirdikleri önemli projeleri öğrencilere aktararak, gelecek hedeflerini paylaştı.

Öğrenciler, usta şef Durmuş Yılmaz'dan mutfakta hijyenik ve lezzetli yemek hazırlamanın inceliklerini öğrenme fırsatı buldular. Ayrıca, Kayalar Mutfak firması tarafından düzenlenen mutfak ekipmanları üretim alanı ziyaretinde, Şef Durmuş Yılmaz yeni nesil mutfak ekipmanları hakkında öğrencilere detaylı bilgi verdi.

Etkinliğin sonunda, Kayalar Çelik firması ekibinden Burçin Hanım’ın Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Demirkesen Bıçak’a çiçek takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle güzel bir gün noktalandı.Yayınlanma Tarihi : 29.3.2024