EN
Anasayfa / Haberler
Lojistik Sektöründe Staj ve İstihdam Toplantısı'na Katıldık

İstanbul Ticaret Odası, lojistik sektöründe geleceğin profesyonellerini yetiştirmek amacıyla düzenlediği "Lojistik Sektöründe Staj ve İstihdam" toplantısında, üniversite öğrencileriyle sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

05 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğe İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan Lojistik Programı öğrencileri ve Program Başkanı Öğr. Gör. Mert Anıl Sarıcan katılım sağladı.

Toplantıya katılanlar, sektör temsilcileriyle yakın temas kurarak gelecekteki iş fırsatları hakkında bilgi edinme imkanı buldular. Ayrıca, başarılı bir lojistik kariyeri için gereken yetenekler ve beceriler konusunda da değerli bilgiler edindiler.

Toplantı süresince, üniversiteler ile mesleki eğitim liseleri arasında daha sıkı bir iş birliği yapılması gerektiği vurgulanırken, İstanbul Ticaret Odası'nın desteğiyle öğrencilere staj imkanları sunulması ve eğitim süreçleri boyunca çeşitli derneklerle iş birliği yapmaları konusu ele alındı. Bu çerçevede, öğrencilerin sektör temsilcileriyle buluşmalarını sağlamak adına bir staj havuzu oluşturulması önerisi de değerlendirildi.Yayınlanma Tarihi : 19.3.2024