EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde Harmony in Education Projesi Başladı!

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen 2022-3-TR01-KA154-YOU-000102297 sözleşme numaralı "Harmony in Education" projesi başladı.

Proje, kalıcı uyum stratejisi çerçevesinde uluslararası öğrencilerin ve Türkiye'nin farklı illerinden İstanbul'a gelen öğrencilerin eğitim süreçlerini kolaylaştırmayı ve başarılı bir eğitim deneyimi geçirmelerini amaçlamaktadır. Bu kapsamda düzenlenen etkinlik, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Danışmanı Gülçin Mete'nin açılış konuşması ile başladı.

Etkinlikte, proje kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetler ve hedeflenen başarılar hakkında bilgi veren Gülçin Mete, uluslararası öğrencilerin ve farklı illerden gelen öğrencilerin üniversite hayatına kolay adapte olmalarını destekleyen bir platform oluşturmanın önemini vurguladı. Programa katılanlar arasında bulunan Genel Sekreter Yakup Hayırlıoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Dağ da, projenin önemine dair düşüncelerini paylaştılar.

Harmony in Education Projesi, Türkiye Ulusal Ajansı destekleri ve İstanbul İl Göç İdaresi ortaklığı ile hayata geçirilmekte olup, uluslararası öğrencilerin ülkemize entegrasyonunu sağlama amacını taşımaktadır. Proje kapsamında düzenlenen Erasmus etkinlikleriyle birlikte, katılımcılar arasında kültürel alışveriş ve dayanışmanın artması amaçlanmaktadır.Yayınlanma Tarihi : 23.1.2024