EN
Anasayfa / Haberler
‘Bariatrik Tarifler’ Workshop Etkinliği Gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerine yönelik önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Beslenme ve Diyetetik Bölümü Eğitim Mutfağı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, Öğr. Gör. Selvi Nur Pacci, Şef Diyetisyen Tuğba Pacci ve Şef Ömer Çetiner liderliğinde ‘Bariatrik Tarifler’ teması ele alındı.

Etkinlik kapsamında, bariatrik cerrahi operasyonları sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken noktaları açıklayan Öğr. Gör. Selvi Nur Pacci, bariatrik cerrahi öncesi ve sonrası süreçlerde diyetisyenlerin rolünü vurguladı. Operasyon sonrasında evrelere göre hastaların beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenleri ve beslenme tedavisinin prensiplerini detaylı bir şekilde aktardı.

Şef Diyetisyen Tuğba Pacci ve Şef Ömer Çetiner ise öğrencilerle birlikte farklı evrelere ait bariatrik tariflerini uygulamalı olarak gösterdi. Eğitmenler, öğrencilerle birlikte havuçlu çorba, sebze köftesi, mini peynirli fırında mantar ve ıspanaklı yumurta tariflerini hazırlayarak uygulamalı deneyim fırsatı sundu.

Eğitmenlerin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hilal DEMİRKESEN BIÇAK, katılımlarından dolayı eğitmenlere teşekkür belgelerini takdim etti. Eğitim ve uygulama bir arada sunularak katılımcılara önemli bir deneyim fırsatı tanındı.Yayınlanma Tarihi : 2.1.2024