EN
Anasayfa / Haberler
Takım Sporlarında Sporcu Diyetisyenliği ve Doğru Beslenme Stratejileri Konferansı Gerçekleştirildi

Trabzonspor Futbol Akademisi ve Kadın Futbol A Takım Diyetisyeni Demirhan Eren ve Sporcu Diyetisyeni Mehmet Nail Özer’in katılımıyla İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Takım Sporlarında Sporcu Diyetisyenliği ve Doğru Beslenme Stratejileri konulu bir konferans düzenlendi.

Alev Ofluoğlu konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Dyt. Demirhan Eren, sporcu beslenmesinde vurgulanması gereken noktaları detaylı bir şekilde anlattı. Sporcu beslenmesindeki doğru ve yanlış bilinen konuları örneklerle açıklayarak, karbonhidrat tüketimi ve uygun takviyelerin seçimi hakkında önemli ipuçları verdi.

Konferansın diğer konuşmacısı olan Dyt. Mehmet Nail Özer ise sporcular için antropometrik ölçümler ve enerji hesaplamalarının detaylarına değindi. Sporcu bireylerin enerji gereksinimlerini hesaplama yöntemlerini örneklerle anlatarak katılımcılara önemli bilgiler sundu.

Soru-cevap bölümünün ardından, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etti. Etkinlik, katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.Yayınlanma Tarihi : 25.12.2023