EN
Anasayfa / Haberler
Eczacılık Fakültesi Dış Paydaş Toplantılarının Birincisini Düzenledi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından üniversite – sektör iş birliğinin pekişmesini sağlamak amacıyla ve kalite çalışmaları kapsamında planlanan dış paydaş toplantıları serisinin birincisi “Dış Paydaş Toplantısı 1- Eczane Eczacıları” 21 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Hibrit şekilde gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emir Tan, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Baktır, Yonca Eczanesi mesul müdürü Ecz. Asuman Çakıroğlu, Yeni İrem Eczanesi mesul müdürü Ecz. Hülya Hökelek, Alp Eczanesi mesul müdürü Ecz.  Mustafa Alpaslan Besimoğlu, Cevizlibağ Eczanesi mesul müdürü Ecz. Ertan Çiftçi, 43. Bölge Mardin- Şırnak Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve 2019 yılı mezunu Yaşinler Eczanesi mesul müdürü Ecz. Abdurrezzak Yaşin,  2015 yılı mezunu ve İdil Eczanesi mesul müdürü Ecz. İdil Türesin, 2022 yılı mezunu ve İrem Şahin Eczanesi mesul müdürü  Ecz. İrem Şahin ile Stratejik Planlama ve Kalite Komisyonu, Eğitim- Öğretim Komisyonu, Staj Komisyonu, Akreditasyon Komisyonu gibi Eczacılık Fakültesinin çeşitli komisyonlarında görevli akademisyenler katıldı.

Toplantıda katılımcılara Fakültenin stratejik amaç ve hedefleri doğrultusunda kalite süreçlerine yaklaşımı, ÇEP ve GEP kapsamında eczacılık müfredatını geliştirme süreçleri ve staj eğitimine dair bilgiler aktarıldıktan sonra, katılımcıların eczacılık mesleğinin ve eğitiminin geliştirilmesine dair görüş ve önerileri alındı.Yayınlanma Tarihi : 22.12.2023