EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemiz “Sektör Kampüste” Programıyla Öğrencileri İş Hayatına Hazırlıyor

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü ile "Sektör Kampüste" programı iş birliğine başladı. Bu paydaşlık kapsamında, üniversitede eğitim gören öğrenciler, özel sektör firmalarından gelen eğitmenlerden uygulamalı eğitimler alacak.

Üniversitenin farklı bölümlerinde eğitim gören öğrenciler, mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, sağlık bilimleri ve iktisadi ve idari bilimler alanlarında eğitimler alarak iş dünyasına erken adım atma imkanı bulacaklar.

Üniversitenin Cevizlibağ Dr. Azmi OFLUOĞLU Kampüsünde gerçekleştirilecek olan eğitimler, özel sektör firmalarının deneyimli eğitmenleri tarafından verilecek. Eğitimlerde, öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmeleri ve iş hayatına hazırlanmaları hedefleniyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU, iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile önemli bir iş birliğine imza attık. Bu iş birliği kapsamında, öğrencilerimiz, özel sektör firmalarından gelen eğitmenlerden eğitimler alacak. Bu eğitimler, öğrencilerimizin mesleki becerilerini geliştirmeleri ve iş hayatına hazırlanmaları için önemli bir fırsat sağlayacak." dedi.

İş birliği kapsamında, 2023-2024 eğitim öğretim yılında verilecek olan derslerle ilgili detaylı bilgiler şöyle:

 

Bu dersler, öğrencilerin ilgili alanlarda mesleki becerilerini geliştirmelerine ve iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlayacak.Yayınlanma Tarihi : 29.9.2023