EN
Anasayfa / Haberler
Beyoğlu Belediyesi Çıksalın Millet Kütüphanesi’ne Bilgisayar Desteğinde Bulunduk

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Beyoğlu Belediyesi Çıksalın Millet Kütüphanesi'ne bilgisayar desteğinde bulundu. Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kübra Gülal ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Gülçin Mete ve beraberindeki heyet, Beyoğlu Belediyesi Alev Ofluoğlu Çıksalın Semt Konağı ve Beyoğlu Belediyesi Çıksalın Millet Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

Yapılan görüşmeler sonucunda kütüphanenin kapasitesi, olanakları ve sunabileceği hizmetler değerlendirildi ve bu doğrultuda kullanıcılara modern teknoloji imkanları sunulması amacıyla yüksek performanslı bilgisayarlar kütüphaneye kuruldu.

Kurulumu gerçekleştirilen bilgisayarlar öğrencilerin ve vatandaşların eğitim amaçlı kullanabilecekleri donanımlara sahip. Ayrıca, araştırma yapmak isteyen kullanıcılar için geniş veri tabanlarına erişim imkanı da sunmakta.

Yeni kurulan bilgisayarlar, öğrencilerin ders çalışmalarında, proje ve sunum hazırlıklarında, online kaynaklara erişimde ve diğer birçok eğitim faaliyetinde kullanılabilecek. Bunun yanı sıra, kütüphane kullanıcıları bu bilgisayarları kişisel amaçlar için de kullanabileceklerdir. İnternet erişimi sayesinde kullanıcılar, dijital platformlarda kitap, makale ve dergilere erişebilecek, online eğitim programlarına katılabilecek ve çeşitli bilgi kaynaklarını kullanabilecektir. Bu şekilde, kütüphane sadece bir kitaplık olmanın ötesine geçerek, kullanıcılara geniş bir bilgi ağı sunan bir bilgi merkezi haline gelecektir.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak, Çıksalın Millet Kütüphanesi'nin teknolojik altyapısını güçlendirerek bilgiye erişimi kolaylaştırmayı ve eğitim-öğretim süreçlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Bu tür iş birlikleri, toplumda bilgiye erişimi artırma ve dijital eşitsizlikleri azaltma yolunda önemli adımlardır. Bu bilgisayarların, geleceğin daha bilgili ve donanımlı bireylerinin yetişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Beyoğlu Belediyesi ve Çıksalın Millet Kütüphanesi yönetimiyle olan iş birliğimizi sürdürerek, toplumun eğitim ve bilgi ihtiyaçlarına yönelik projelerde aktif rol almaya devam edeceğiz.Yayınlanma Tarihi : 13.7.2023