EN
Anasayfa / Haberler
Radyo TV Programcılığı Programı, Yönetmen ve DaVinci Resolve Uzmanı Cenk Kaptan’ı Ağırladı

III. Kariyer Fuarı etkinlikleri kapsamında Radyo Televizyon Programcılığı Programının konuğu Yönetmen ve DaVinci Resolve Uzmanı Cenk Kaptan oldu.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Prof. Dr. Erol Düren Televizyon Stüdyosunda gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü Radyo Televizyon Programcılığı Programı 1. Sınıf öğrencisi Yağmur Kırmızıgül yaptı.

Cenk Kaptan, öğrencilere sektörün geleceğine yönelik detayları, kurgu dünyasının dünü ve bugününü,  20 yılı aşkın sektör tecrübesiyle harmanlayarak anlattı.

Kaptan, kullanım kolaylığıyla dünyada kurgucuların vazgeçilmezi haline gelen, kurgu anlayışına yeni bir boyut kazandıran Blackmagic Design'ın post prodüksiyon çözümü DaVinci Resolve programının özelliklerinden ve detaylarından bahsederek, öğrencilerin ücretsiz olarak DaVinci Resolve eğitimi alabileceklerini ve sertifika edinebileceklerini belirtti.

Etkinliğe Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ebru Hançer, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Hüseyin Altınel, Adalet Program Başkanı Şeyma Başaran, Radyo-TV Programcılığı Öğretim Görevlisi Semra Tüplek, Öğretim Görevlisi Ergüç Kaya Ölmez, Öğretim Görevlisi Zafer Halatçı, Öğretim Görevlisi Mahmut Ceylan ile öğrenciler katıldı.

Söyleşi sonunda soruları yanıtlayan Cenk Kaptan, kurgu ve görsel sanatlar alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere mesleki tavsiyelerde bulundu.

Etkinlik, Radyo Televizyon Program Başkanı Öğr. Gör. Semra Tüplek’in, Cenk Kaptan’a plaket ve çiçek takdiminin ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 2.6.2023