EN
Anasayfa / Haberler
Eczacılık Fakültesinde 14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlaması Gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi akademisyenleri, mezun eczacıları ve eczacı adayı öğrencileriyle 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutladılar.

Açılış konuşmasını Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Baktır’ın yaptığı 14 Mayıs Eczacılar Günü etkinliğinin moderatörlüğünü ise birinci sınıf öğrencisi Aynur Erdoğdu yaptı.

Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen programda meslekteki 40. yılını tamamlayan Ecz. Ertan Çiftçi 14 Mayıs Eczacılık Günü’nün anlam ve önemini içeren, geçmişten günümüze eczacılığı konu alan bir konuşma yaptı. Ardından 2020 yılı mezunlarından Uzm. Ecz. Saadet Sevde Ekmekçi ve Uzm. Ecz. Yağmur Ece Sonbahar öğrencilik ve meslek hayatlarındaki deneyimlerini anlatan sunumlarını gerçekleştirdiler.

Programın devamında etkinliğe katılamayan mezun öğrencilerin ilettikleri video kutlama mesajları paylaşıldı.

2022-2023 Güz döneminde İtalya Parma Üniversitesinde ERASMUS+ öğrenci hareketliliğine katılan 3. Sınıf öğrencilerinden Azra Işık ve Muharrem Reşid Özkars, Erasmus deneyimlerini içeren bir sunum düzenlediler.

Program sonunda Farmasötik Botanik dersi kapsamında Prof. Dr. Engin Özhatay’ın düzenlediği Farmasötik Botanik Poster Yarışmasının sonuçları paylaşılarak kazanan posterler etkinlikte sunuldu.Yayınlanma Tarihi : 15.5.2023