EN
Anasayfa / Haberler
Milli Takım Sporcusu Yasin Doğukan Benzer +84 Kiloda Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonu Oldu

12 yıldır Karate dalında lisans geçmişi olan ve Siyah İkinci Dan Seviyesindeki Milli Karate Sporcusu Yasin Doğukan Benzer, karşılaşmalarda 5 maçın tamamında galip gelerek şampiyonluk unvanını ve altın madalyayı elde etti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1.Sınıf Öğrencisi ve Milli Takım Sporcusu olan Benzer, 5-8 Nisan 2023 Tarihleri arasında Ankara’da Hacı Bayram Veli Üniversitesi Spor Salonunda yapılan Üniversiteler arası Türkiye Karate Şampiyonasında, tatamiye çıkarak kumite +84 kiloda Türkiye şampiyonu oldu ve Altın Madalyayı elde etti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu şampiyonluğundan ötürü Yasin Doğukan Benzer’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Milli Takım Karate Sporcusu Yasin Doğukan Benzer, şampiyonluğuna ilişkin yaptığı açıklamada “12 yıldır bünyesinde olduğum hocam Milli Hakem ve Antrenör Turhan Kaptan’ın gözlemleri, önerileri ve destekleriyle bugünlere geldim. Aynı zamanda aileme de bana olan yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim“ dedi.Yayınlanma Tarihi : 10.4.2023