EN
Anasayfa / Haberler
Doktor Adayları Beyaz Önlüklerini Giyerek Mesleğe İlk Adımlarını Attı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Beyaz Önlük Giyme Töreninde doktorluğa ilk adımlarını attılar.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen törene, Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Prof. Dr. Budak,  “Hekimlik mesleğinin üniforması olarak kabul ettiğimiz beyaz önlükleri giyme törenimiz geleneksel bir tören. Ömürleri boyunca bu önlüğü lekelemesinler. Bu beyaz önlükleri mesleğin hak ettiği saygınlıkla gururla ve onurla taşısınlar. Ben çocuklarıma, mesleğe ilk adımı attıkları bugünde mesleklerinin ne denli büyük ve farklı olduğunu, nasıl bir özveri ve çalışma gerektirdiğini anlatmaya çalışıyorum. Onlara hayırlı ve uğurlu olması dilekleriyle önlüklerini giydireceğiz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak ile birlikte fakülte akademisyenleri geleceğin doktor adaylarına beyaz önlüklerini giydirdi.Yayınlanma Tarihi : 6.12.2022