EN
Anasayfa / Haberler
Öğr. Gör. Fatemeh Saba KABAKLI’nın “İZLER” İsimli Kişisel Sergisi Açıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Fatemeh Saba Kabaklı'nın küratörlüğünü yaptığı ve materyal olarak akrilik sıvı boya, is ve 24 ayar altınla hazırlanan  “İzler” isimli kişisel sergi, Galeri Yeni Yüzyıl'da açıldı.

Açılışa Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ve Prof. Dr. Emir Tan,  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Nazmi Özturna, Genel Sekreter Yakup Hayırlıoğlu, Rektör Danışmanı Gülçin Mete ve Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Dağ, Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Serhat Kabaklı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu açılışta bir konuşma yaparken, Öğr. Gör. Fatemeh Saba Kabaklı  ise eserler hakkında bilgiler verdi.

Açılışta Şahbaz Atı, Banu Çiçek, Aşk Doğuşu, Har-i Bülbülün Özgürlüğü, Çiçeklenmiş Kuş, Onüç, Asalet, Burla Hatunun Siyah Yeleli Kazılık Atı, Barış Dileği, Ümit, Uçmak Hevesi, Nar Kızı, Hayal, Yer Çocuğu Salur ve Dede Korkut’un İnsanlığı Barışa Çağırması eserleri sergilendi.

Bu eserlerde Türk edebiyatı, mitolojisi ve efsanelerin izleri ön plana çıkıyor. Eserlerdeki tarz, minyatür sanatından yola çıkılarak illüstrasyonun çağdaş bir hali olarak ele alındı.Yayınlanma Tarihi : 25.11.2022