EN
Anasayfa / Haberler
Sağlıklı ve Aktif Yaşlanmak İçin Beyin Egzersizleri Programı

Fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı olabilmenin yolu beynimizin aktif olmasından geçer. Bu kapsamda sağlıklı ve aktif yaşlanma için 65+ bireylere yönelik 8 haftalık “Beyin Egzersizleri Programı” düzenliyor. Beşiktaş Belediyesinin 65+ Yaşam Ofisinin rehberliğinde düzenlenecek olan program, Üniversitemiz Dr. Öğr. Üyesi Pınar Uysal Cantürk’ün katılımıyla yürütülecek. 19 Ekim Çarşamba günü başlayacak olan program 8 hafta boyunca her Çarşamba günü eğlenceli oyunlar ve egzersizler eşliğinde devam edecek.

Sağlıklı ve aktif yaşlanma için koruyucu beyin egzersizlerinin yer alacağı 65+ bireylere yönelik program kapsamında 20 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Devam zorunluluğu mevcuttur. Başvuru için 0212 319 42 42 (Dahili: 3196) iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Program Hakkında
Geçmişten günümüze yaşlı nüfusu sayısının artmasıyla birlikte sağlıklı yaşlanma tanımı da değişti. Artık sağlıklı yaşlanmak sadece kronolojik olarak uzun yaşamak anlamına gelmiyor. Sağlıklı, başarılı ve aktif yaşlanmak daha önemli hale geldi. Dr. Öğr. Üyesi Pınar Uysal Cantürk tarafından uygulanacak olan Beyin Egzersizleri Programı ile katılımcılara Nöropsikoloji temelli bilimsel bilgiler ışığında yaşlanma ile birlikte daha fazla zayıfladığı bilinen çalışma belleği (işleyen bellek), dikkat gibi bilişsel işlevlere yönelik beyin egzersizleri içeren 8 haftalık bir program sunulacak. Program süresince katılımcıların zihinsel olarak aktif olmasının yanı sıra grup çalışması için grup dinamiğinin oluşması, uygulanan gereçler ve tekniklerin katılımcıları psiko-sosyal-bilişssel açıdan desteklemesi ön görülüyor.

Tarih: 19 Ekim 2022 itibarıyla 8 hafta boyunca her Çarşamba
Saat: 13.00-15.00
Yer: 65+ Yaşam Ofisi
Telefon: 0212 319 42 42 - Dahili No: 3196
Adres: Nisbetiye Mah. Aytar Cad. No:1
Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası
Yayınlanma Tarihi : 19.10.2022