EN
Anasayfa / Haberler
UNİTY Sergisi Halıcıoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Sergi Salonunda Açıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1- 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, Üniversitemizin de paydaşı olduğu, sanatımızın bütün disiplinlerini kapsayan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Halıcıoğlu Diş Hekimliği Fakültesi sergi salonunda başladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Duygu SEZGİN'in  Küratörlüğünde, Üniversitemiz akademisyenlerinin çalışmalarından oluşan  “UNITY” temalı serginin açılışı  7 Ekim 2022 Cuma günü yapıldı.

Açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emir TAN, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Haluk İŞERİ, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Suat Nazmi ÖZTURNA ve Rektör Danışmanı Gülçin METE katıldı.

Sergiye eserleri ile hayat veren öğretim üyeleri Öğr. Gör. Duygu SEZGİN, Öğr. Gör. Elshan VAKHSHOURI, Öğr. Gör. Fatemah Seba JAFARI, Arş. Gör. Gökberk UĞURLU, Öğr. Gör. Hüsnü Turan DEMİR, Dr. Öğr. Üyesi Özlem VARGÜN, Öğr. Gör. Tatiana MÜSEVİTOĞLU ve Arş. Gör. Ülkü SÖNMEZ’in yanı sıra sanatseverlerden ve üniversitemiz öğrencilerinden oluşan bir katılım gerçekleşti.

Sergi açılışında dile getirilen tüm iyi dilekler ve temennilerin ardından bir konuşma yapan Küratör Duygu SEZGİN “Birlik ve beraberlik anlamına gelen “UNITY” ismi, farklı şehirlerden, ülkelerden hatta kültürlerden gelen ve farklı çalışma disiplinlerine sahip olan biz katılımcıların birlik ve beraberliğini, yansıtıyor. Bu yüzden bu isme sergiye katılan hocalarımız ile hep birlikte karar verdik.” dedi.

Sergi 23 Ekim tarihine kadar 10:00-16:00 saatleri arasında üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Sergi Salonunda ziyarete açık olacaktır.Yayınlanma Tarihi : 3.10.2022