EN
Anasayfa / Haberler
Arş. Gör. Ülkü Sönmez'in Günlerden Troya İsimli Belgesel Filmi İzleyicisiyle Buluştu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Ülkü Sönmez’in belgesel filmi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivalinde izleyici ile buluştu.

Onlarca etkinlik gerçekleştirilen Troya Kültür Yolu Festivalinde açılışı 17 Eylül 2022 tarihinde festival paydaşlarından Mahal Sanat içerisinde gerçekleştirilen Kanatlı Sözler/Katmanlar sergisinde Ülkü Sönmez’in “Günlerden Troya” isimli yeni belgesel filmi gösterildi. Film, Sönmez’in 2021 yılında çektiği ve 50’den fazla uluslararası festivale seçilen ve 8 büyük ödül alan “Troya’dan Bir Kesit” filminin devamı niteliğini taşımaktadır. Troya Müzesi ve Troya Örenyeri’nin gündelik yaşamını ve arka planını farklı perspektiflerden seyirciye aktaran film, sergiye özel yapılan ön gösterim ardından dünya çapındaki festivallerde yarışacak.

Troya Kültür Yolu Festivalinde ilk kez gösterilen filmin açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte yerli ve yabancı basın mensupları da katıldı.

Film hakkında dünyanın en büyük film veri tabanı olan IMDB üzerinden detaylı bilgiye bilgi erişilebilir.

 https://www.imdb.com/title/tt22061626/?ref_=nv_sr_srsg_2

Film Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=oQob-WY-A2IYayınlanma Tarihi : 23.9.2022