EN
Anasayfa / Haberler
TÜBİTAK ARDEB 1001 Kapsamında Projemiz Desteklenmeye Hak Kazandı

1- 2021 yılı 1. döneminde Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)'na önerilen 2497 proje önerisinde 2233'ü bilimsel değerlendirilmeye alınmış ve yapılan değerlendirme sonucunda 247 proje önerisinin desteklenmesine karar verilmiştir.
Yapılan bilimsel değerlendirmelerin ardından İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Servi’nin Araştırmacı olarak görev aldığı “Türkiye'de Doğal Olarak Yetişen ve Geleneksel Tedavide Kullanımı Olan Farklı Equisetum L.(At Kuyruğu) Türlerinin Kemik Moleküler Yapısı ve Metabolizması Üzerindeki Etkilerinin Araştırılması" başlıklı proje, TÜBİTAK ARDEB 1001 kapsamında kabul edilerek, desteklenmeye hak kazanan projeler arasında yer almıştır.

2- 2022 yılı 1. döneminde Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)'na önerilen 1992 proje önerisinden 1851'i bilimsel değerlendirmeye alınmış ve yapılan değerlendirme sonucunda 306 proje önerisinin desteklenmesine karar verilmiştir.

Yapılan bilimsel değerlendirmelerin ardından İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Servi’nin İstanbul Medeniyet Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ile birlikte yürüttüğü “Türkiye'de Doğal Olarak Yetişen Endemik Gypsophila eriocalyx Bitkisinden Kanser Karşıtı Aktivite Yönlendirmeli Biyoktif Bileşiklerin İzolasyonu ve Moleküler Hedeflerinin İn Vitro ve İn Siliko Olarak Belirlenmesi” başlıklı proje, TÜBİTAK ARDEB 1001 kapsamında kabul edilerek, desteklenmeye hak kazanan projeler arasında yer almıştır.


Yayınlanma Tarihi : 1.8.2022