EN
Anasayfa / Haberler
Mezunlarımızı Coşkulu Bir Törenle Meslek Hayatlarına Uğurladık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2021-2022 Mezuniyet Töreni Sinan Erdem Spor Kompleksinde yapıldı.

Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından tüm fakülteler ve yüksekokullar sırasıyla salona giriş yaptı.

“Mutluluğun en kıymetlisi, en sevdiklerinizi mutlu edebilme becerisidir”

Sunuculuğunu Gökay Kalaycıoğlu’nun yaptığı mezuniyet töreninin açılışında bir konuşma yapan Prof. Dr. Hacısalihoğlu öğrencilerin ailelerine seslenerek “Sevgili anneler babalar, evlatlarınız için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadınız. Onların hiçbir yoksunluğu yaşamamaları için çırpındınız. Gecenizi gündüzünüzü onların başarıları için, mutluluğu için adadınız. Bugün ne kadar övünsek azdır. Evlatlarınız bugün size mutluluğun en coşkulusunu tattıracak. Mutluluğun en kıymetlisi, en sevdiklerinizi mutlu edebilme becerisidir” dedi.

“Sizin Türkiye sevdanız, karşınıza çıkabilecek her türlü güçlükte en büyük gücünüz olacak”

Konuşmasında çiçeği burnunda yeni mezun öğrencilere de seslenen Prof. Dr. Hacısalihoğlu, “Yeni bir hayata, yeni bir yolculuğa başlayacaksınız. Meşakkatli, içinde zorlukları, fırsatları, imkânları olan bir yolculuk. Biz eminiz ve inanıyoruz ki bu zorlukların üstesinden çok kolayca geleceksiniz. Zorlukların sizi asla yıldırmayacağına olan inancımız tam. Yılmayacaksınız, bütün zorlukları aşarak her zaman başarıyla birlikte olacaksınız. Ülkenizi, milletinizi o yüreğinizdeki coşkuyu hiç yitirmeden her daim canlı tutacaksınız. Sizin Türkiye sevdanız, karşınıza çıkabilecek her türlü güçlükte en büyük gücünüz olacak. Milletinize güveneceksiniz, ülkenize güveneceksiniz, en ufak bir zorlukta asla bu ülkeyi ve bu toprakları terk etmeyeceksiniz. Ülkemizin enerjiden ekonomiye toplumsal hayatta daha ileri bir noktaya gelmesi için, tam bağımsız Türkiye için en büyük, en önde gelen neferleri sizler olacaksınız. Meslek hayatınızda yaşamınızda en önemli rehberiniz kuşkusuz bilgi birikiminiz ama onun da aslında taçlandığı şey dürüstlük olacak. Sizi doğruluktan, doğrudan, dürüstlükten hiçbir kuvvet uzaklaştıramayacak, buna inancımız tam. Gelecek sizin eseriniz olacak, size çok güveniyoruz yolunuz ve bahtınız açık olsun, Allah hepinizi hep iyilerle buluştursun, tüm kötülüklerden uzak tutsun” dedi.

“Hayatta nerede olacağımızı bilmek istiyorsak, nereye gittiğimizi bilmek zorundayız”

Diş Hekimliği Fakültesi 4.Sınıf Öğrencisi ve Öğrenci Konseyi Başkanı Eray İlhan Akbulut, Mezuniyet Töreninde yaptığı konuşmada mezun olan arkadaşlarına seslenerek “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözünden de anlayabileceğimiz gibi, milletimizin daha gelişmiş bir toplum halinde yaşamasında biz gençlerin önemli bir rol oynadığının bilincinde olmalıyız. Bu bilinç doğrultusunda Türk Milleti olarak şu son dönemlerde, ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olan ulusal değerlerimize sahip çıkacağımıza ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktaracağımıza yürekten inanıyorum. Şunu vurgulamak isterim ki, hayatta nerede olacağımızı bilmek istiyorsak, nereye gittiğimizi bilmek zorundayız. Hedeflerimize ulaşmada İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde aldığımız eğitim ve kararlılığımız yol gösterecektir. Pek tabi ki önümüze birçok engeller çıkacak; bocalayacağız, zorlanacağız, hatta belki de tökezleyeceğiz; fakat asla yılmayacağız. Başarılı olmak için dik duracak, engelleri bir bir aşacak, Üniversitemizin bize kazandırdığı sorgulayarak öğrenme, sürekli kendini yenileme alışkanlıklarımızı genç kuşaklara aşılamaktan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından tüm fakülte ve yüksekokul öğrencilerine diplomaları akademisyenleri tarafından takdim edildi. Diplomaların verilmesinin ardından, öğrenciler mezuniyet sevincini hep birlikte kep atarak kutladılar. Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile birlikte öğrencilerimiz programın sonunda horon oynadı.Yayınlanma Tarihi : 4.7.2022