EN
Anasayfa / Haberler
Pandemi Dönemi ve Tıbbi Laboratuvar Paneli Gerçekleştirildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı, Dünya Laboratuvar Tekniker ve Teknisyenleri Gününde bir panel düzenledi.

“Pandemi Dönemi ve Tıbbi Laboratuvar” konulu panelin açılış konuşmalarını İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Bender, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Süheyla Aykaç Yazıcıoğlu yaptı.

Panelde; İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Feride Velaei, “Covid-19 Pandemisi ve Mikrobiyoloji Laboratuvarındaki Tıbbi Laboratuvar Teknikeri" konulu sunumu, Centro Laboratories /Biruni Laboratuvarı Medikal Genel Müdür Yardımcısı, Biyokimya Uzmanı Uz. Dr. Ebru ilhan Güner "Covid-19 Pandemisinde Tıbbi Laboratuvar" konulu sunumu,  Diştedavim.com  Teknoloji Hizmetleri / Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Kübra Gülenç Turhan ise "İş Dünyasına Adım Atarken” konulu sunumu yaptı.

İlk oturumun ardından başlayan ikinci oturumda ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Öğrencileri Tuğçe SARIAL ve Esra TANRIKULU "Öğrenci Gözü ile Tıbbi Laboratuvar / Bizim Gözümüzden Bizim Gezegenimiz" konulu sunumu yaptı.

Etkinliğin sonunda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi S.H.M.Y.O. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğrencileri Betül Erdoğdu, Sefa Coşkun ve Ayşe Derince’nin katkılarıyla müzik dinletisi gerçekleştirildi.Yayınlanma Tarihi : 29.4.2022