EN
Anasayfa / Haberler
Özgür Sancar ile Spor Medyası ve Geldiği son Nokta Üzerine Bir Söyleşi Gerçekleştirdik

Radyo-TV Programcılığı Programı tarafından düzenlenen Dijital Sohbetler söyleşi dizisinin on altıncı bölümünde Radyospor’un Haber Müdürü, A Spor Yorumcusu ve İspanya’nın en çok satan spor gazetesi AS’ın Türkiye Temsilcisi Özgür Sancar’ı ağırladık.

Mart 2022 Perşembe günü Microsoft Teams uygulaması üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilen söyleşiye, Radyo-TV Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi Ergüç Kaya Ölmez, Radyo-TV Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi Semra Tüplek, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi Hüseyin Altınel, Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğretim Görevlisi Ardahan Yamandağ, Lojistik Programı Öğretim Görevlisi Muhammed Parlak ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez’in moderatörlüğünü üstelendiği söyleşide konuşmacı Özgür Sancar, özellikle yeni medya teknolojileriyle spor medyasını nasıl harmanladığı konusunda öğrencileri  aydınlattı. Bununla birlikte yıllarca İspanya’da yaşayan ve burada spor medyası konusunda teknik ve içerik olarak nasıl bir vizyon oluşturulması hususunda kendisine neler kattığını anlatan Sancar, gündemi takip eden değil, gündemi oluşturan, takip edilen işler çıkarmanın inceliklerini anlattı. Sancar; bu noktada yerel ölçeğin dışına çıkarak dünyaya daha geniş bir bakış açısıyla bakabilmenin önemine de vurgu yaptı.  Öğrencilerin spor dünyası hakkında merak ettiği hususlara da değinen Sancar, son olarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Özellikle akıcı Türkçesi ile dikkat çeken Sancar; Türkçeyi doğru kullanmanın önemine değinerek, bu konuda bir programcı olarak da bir yorumcu olarak da elinden geldiğince Türkçeyi en güzel şekilde konuşmaya çalıştığını ve gençlere örnek olmaya gayret gösterdiğini belirtti.Yayınlanma Tarihi : 19.4.2022