EN
Anasayfa / Haberler
Uğur Şahin Yeni Dönemde Festivalleri ve Film Dağıtım Stratejilerini Anlattı

Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin on dördüncü  bölümünde Ninova Films Distribution Kurucusu Uğur Şahin’i konuk etti.

 

“ Yeni Dönemde Festivaller ve Film Dağıtım Stratejileri” başlıklı söyleşi 23 Aralık 2021 tarihinde Microsoft Teams uygulaması üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirildi.  

 

Öğr. Gör. Gülsün Sarıoğlu moderatörlüğünde yapılan söyleşiye öğrencilerin yanı sıra Radyo-TV Proğramcılığı Program Başkanı Öğr. Gör. Semra Tüplek, Radyo-TV Programcılığı Programı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez de katıldı.

 

Festival danışmanlığı da yapan Uğur Şahin; festivaller ve film dağıtımcılığı hakkındaki mesleki bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktardı. Özellikle öğrencilerin kısa film festivalleri üzerine gelen sorularını yanıtlayan Şahin, kısa film çekip kısa film festivallerinde yarışmak isteyen öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. Sürekli olarak üretmek gerektiğini ifade eden Şahin, “İlk filminizde başarılı olamayabilirsiniz ama film çekmeye devam ettikçe daha iyi filmler çekersiniz” dedi.  

 

Son dönemlerde film festivallerde belli konuların öne çıktığını da belirten Şahin, göçmenler, hayvan hakları, çocuklar, ilkim krizleri ya da kadın hakları gibi konuların işlendiği filmlerin festivallerde biraz daha avantaj sağladığını söyledi.  Yayınlanma Tarihi : 5.1.2022