EN
Anasayfa / Haberler
Sanat Yönetimi Nasıl Bir Süreçtir Metin Göksuna Anlattı

Medya ve sinema dünyasının önemli isimlerinin konuşmacı olarak konuk alındığı, MYO ve tüm üniversite öğrencilerimizin sorularıyla etkileşimli biçimde katılım gösterdikleri Dijital Sohbetler serisinin on üçüncüsü 9 Aralık 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Dijital Sohbetler 13’ün konuğu yerli ve yabancı dizi, sinema filmi, belgesel ve birçok yapımda sanat yönetmenliği görevini üstlenen Metin Göksuna oldu.  Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğr. Gör. Mustafa Eser Kurum, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu’nun da katıldığı söyleşide öğrencilerimiz de sordukları sorularla Göksuna’dan sanat yönetiminin çalışma prensipleri hakkında bilgi aldılar.

Setlerde sanat yönetiminin nasıl bir önem teşkil ettiğini, ne tür hazırlık aşamalarından geçilmesi gerektiğini, yerli ve yabancı projelerde sanat yönetimi sürecinin işleyişindeki farklılıkları ve deneyimleri kendi bilgi birikimiyle açıklayan Göksuna, öğrencilerimize bu alanda iş yapabilmeleri adına kendilerini hangi noktalarda geliştirmeleri gerektiğine dair de tavsiyelerde bulundu.Yayınlanma Tarihi : 5.1.2022