EN
Anasayfa / Haberler
Fotoğraf Sanatçısı Uğur Erden ile Söyleşi

 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı olarak, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin onuncusunda Fotoğraf Sanatçısı Uğur Erden’i ağırladık.

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrim içi olarak  04 Kasım 2021 Perşembe Günü gerçekleştirilen söyleşiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Ahmet Yalçınkaya,  Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Ögr. Gör. Hüseyin Altınel, Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğr. Gör. Eser Kurum, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

 

Birçok önemli giyim firmasının ürün çekimlerini gerçekleştiren Uğur Erden bu çekimler sırasında 20 kişilik bir ekiple çalıştığını ifade etti.  Uzun yıllar çok önemli firmalara bağlı olarak fotoğraf danışmanlığı ve fotoğrafçılık yapan Erden; şimdi ise freelance olarak çalışmalarını yürüttüğünü ifade ederek,  bir markanın bünyesinde çalışmakla, freelancer olarak çalışmanın bir karşılaştırmasını yaparak, her iki çalışma sisteminin avantajlarını ve dezavantajlarını anlattı. Gelişen fotoğraf sanatı ve teknolojilerinden bahseden Erden, özellikle stok fotoğrafçılık üzerine gelen öğrencilerin sorularını cevapladı ve stok fotoğrafçılık yapmak isteyen öğrencilere çeşitli önerilerde bulundu.

 

Mesleki tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşan Uğur Erden; öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.Yayınlanma Tarihi : 23.11.2021