EN
Anasayfa / Haberler
TRT Aktüel Yönetmeni Bahar Taygan ile Söyleşi Gerçekleştirdik

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin dokuzuncu bölümünde TRT’de  Aktüel Yönetmeni olarak görev yapan Bahar Taygan ile  televizyon programcılığı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

TRT’nin birçok kanalında yönetmen olarak görev alan başarılı televizyoncu Bahar Taygan ile televizyon programcılığı ve aktüel yönetmenliği hakkındaki söyleşimize Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Yalçınkaya, Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. Ardahan Yamandağ, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Altınel,  Radyo-TV Programcılığı  Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrim içi olarak  27 Ekim  2021 Çarşamba Günü gerçekleştirilen söyleşide, Bahar Taygan, stajyer olarak başladığı TRT’deki yolcuğunda yönetmenliğe kadar nasıl yükseldiğini, staj döneminin bir öğrenci için ne kadar önem taşıdığını ifade ederek öğrencilere staj döneminde dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili çeşitli tavsiyelerde bulundu.

 

Öğrencilerimize, TRT kanallarında yaklaşık 15 yıllık edindiği deneyim ve tecrübelerini aktaran Bahar Taygan; aktüel yönetmeliği ve reji yönetmenliği hakkında bilgiler verdi ve öğrencilerimizin sorularını cevapladı.Yayınlanma Tarihi : 23.11.2021