EN
Anasayfa / Haberler
2021-2022 Dönemi Kulüpler Birliği Başkanı Cihan Şahin Seçildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kulüpler Birliği Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.  Toplantıda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Cihan Şahin oy çokluğuyla 2021-2022 Dönemi Kulüpler Birliği Başkanı seçildi.

“Her şey sizin için, bizler sizler için buradayız”

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin açılışında bir konuşma yapan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Üniversite öğrencisi entelektüeldir. Ama bu ne kadar üstüne koyar, ne kadar derinleştirirseniz, ne kadar çeşitlendirir ve zenginleştirirseniz o denli geniş imkân sunan bir başlıktır. 4 yıl, 5 yıl, 6 yıl gibi sınırlı bir sürede hayata hazırlanıyorsunuz. Hem mesleki hem de toplumsal aidiyet ve üyelik sorumluluğuyla bu sınırlı sürede en verimli, kalibresi en yüksek, derinliği en fazla, kaliteden ödün vermeden bu buluşmalarınızın yeri neresi olursa olsun sadece dersliğin içi değil çalışmalarınızı titizlikle yürütürseniz, bunlar sizin için bir kazanım olacaktır. Bu tür etkinlikler ve faaliyetler bizim için de son derece kıymetli. Sizlerin yüreğinize zihninize her zaman dokunarak onları hissederek bunları yaşayarak biz de her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Her şey sizin için, bizler sizler için buradayız. Yolunuz açık, faaliyetleriniz bol olsun. Sağlık içinde kalın.” dedi.

“2900 üyenin üzerine çıktık”

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Perihan Eren Bana, toplantıda yaptığı konuşmada “Üniversitemiz kulüpleri yeni eğitim öğretim yılı için geçen hafta seçimlerini tamamladı ve başkanlarıyla yola çıkmaya hazırlar. Geçen dönem başkanlığını devam ettirdiği ve içeriği zengin etkinlikler yaptığı için sevgili Hamza Utku Sev’e ve yeni dönemde hayata geçireceğimiz şuanda hazırlık aşamaları neredeyse tamamlanmış olan kulüpler için internet sayfası oluşturması dolayısıyla Bilgi İşlem Daire Başkanımız Sayın Tayfun Güler ve ekibine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. 2021-2022
Eğitim Öğretim Döneminde kulüplerimize üye olan öğrencilerimizin sayısı rekor düzeyde. 2900 üyenin üzerine çıktık. Bu yıl düzenlenecek etkinliklerin, geçen yıllarda olduğu gibi belki bir üst seviyeye taşınarak sosyal entelektüel niteliğinizi artıracak türde olması önemli. Çok sayıda etkinlik düzenleyeceğimiz sağlık, huzur ve başarı dolu bir yıl diliyorum” dedi.

“Kulüplerimiz bizlere çok şey kazandırdı ve sizlere de kazandırmaya devam edecek”

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Kulüpler Birliği Başkanı Tıp Fakültesi Öğrencisi Hamza Utku Sev, Üniversiteye ve okunan bölümlere adaptasyon sürecinde en etkili yolun öğrenci kulüpleri olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Öğrenci kulüpleri sayesinde kendinizi daha iyi tanır,  mesleki serüvenimizde karşılaşacağımız durumlara hazırlık sağlar ve düzenlediğimiz etkinliklerle birikimimizi oluşturmaya eğitim yuvası üniversitemizde başlarız. Kulüpler Birliği Başkanı olarak tüm kulüplerimiz adına söyleyebilirim ki; kulüplerimiz bizlere çok şey kazandırdı ve sizlere de kazandırmaya devam edecek.”

Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde en çok etkinlik düzenleyen kulüplere plaket takdim etti.

“Kulüplerimiz için gece gündüz çalışacağım”

Müzik dinletisi ve kokteylin ardından oy çokluğuyla 2021-2022 Dönemi Kulüpler Birliği Başkanı seçilen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Cihan Şahin yaptığı konuşmada “Hepinize çok teşekkür ederim. Oy veren oy vermeyen herkes sağ olsun var olsun. Kulüplerimiz için gece gündüz çalışacağım. Gerek Üniversite yönetimi olsun, gerek kulüp yöneticileri olsun, gerek öğrenciler olsun ben ve tüm ekip arkadaşlarım sizlerle beraberiz. Tekrar bana oy verdiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.Yayınlanma Tarihi : 21.10.2021