EN
Anasayfa / Haberler
Öğrencimiz Salih Deli, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında Ödül Aldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencimiz Salih Deli, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında Radyo Drama kategorisinde ‘Kadın Olmak’ isimli çalışmasıyla 2’incilik ödülü aldı.

TRT-2’de yayınlanan Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında Radyo Yayıncılığı / Radyo Drama kategorisinde ‘Kadın Olmak’ isimli çalışmasıyla dereceye girerek 2’incilik ödülüne layık görülen İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencimiz Salih Deli, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında Radyo Drama kategorisinde "Kadın Olmak" programıyla 2. olarak kariyerimdeki ilk adımımı atmış bulunuyorum. Bu yüzden öncelikle İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Aysel Aziz ve Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Dursun Gökdağ olmak üzere tüm bölüm hocalarıma teşekkürlerimi sunarım. Bu ödülün Üniversitemizin Radyo Tiyatrosu dalında aldığı ilk ödül olması da benim için ayrıca gurur vericidir. Bunların yanında bu programda benimle birlikte bu işe imza atan Arif Canpolat, Yusuf İpek, Sena Ergin, Melike Çolak, Beyza Şen, Alihan Demirbilek, Hilal Sönmez ve İrem Erdem arkadaşlarıma da teşekkür etmek isterim. "KADIN OLMAK"  programını Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğunu anlatmak için hazırlamıştım. Umarım bir nebze de olsa amacıma ulaşmışımdır. Hem Türkiye’de hem de tüm dünyada kadının her zaman hak ettiği konumda olmasını temenni ediyorum. Son olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle "Dünyadaki her şey kadının eseridir..." Teşekkür ederim.”Yayınlanma Tarihi : 15.10.2021