EN
Anasayfa / Haberler
Grafik Tasarım Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi Melek Kaya‘nın Eseri Contemporary İstanbul’da

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi Melek Kaya, İyilik İçin Sanat Derneğinin desteklediği Contemporary İstanbul’un 16.Endisyonunda Alenen Sanat Projesinde yer aldı.

7-10 Ekim tarihleri arasında Tersane’de gerçekleşen Contemporary İstanbul’a; Melek Kaya derneğin ‘Su’ temalı sergisinde ‘Son’ isimli 70X100 yağlıboya çalışmasıyla katıldı.

Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Jüri tarafından seçilen eserler içinde yer alan Melek Kaya’nın çalışması, onu geleceğin önemli sanatçı adayları arasında yer alacağını gösteriyor. İyilik İçin Sanat Derneği Kurucusu Selin Bozkurt ve Küratör Feride Çelik’e öğrencimizi genç sanatçı olarak destekledikleri için çok teşekkür ederim. 4 yıl boyunca sanatsal gelişimine destek olduğum ve izlediğim, başarılarını takip ettiğim öğrencimizle gurur duyuyorum ve nice başarılar diliyorum. Ayrıca Fakültemizin sadece tasarımcı değil aynı zamanda sanatçı yetiştirmede de önemli katkısı olduğunu görmek ayrıca çok sevindirici.”Yayınlanma Tarihi : 11.10.2021